Home » Aptitude » Elementary Algebra

If the cost of 2 apples, 3 oranges and a pear is Rs.62 and the cost of 5 apples, 6 oranges and 4 pears is Rs. 120, then find the cost of 3 apples, 3 oranges and 3 pears?

← Previous Question Next Question→

Discussion & Comments

No comments yet. Be the first to comment!